FirstShop  |  SKU: C11072BK-20M
Unitek 4K 60Hz HDMI Fiber Optic Cable 20m C11072BK-20M
    Description
    Unitek 4K 60Hz HDMI Fiber Optic Cable 20m
    High Speed 18Gbps
    Wide Compatibility
    10-50M LOSSLESS SIGNAL
    Slim and Flexible
    Outer diameter 0.189 in (4.8 mm); bending radius 0.99 in (25 mm), strong tenacity, suitable for wiring in narrow places or through walls.
    Specifications:
    • Dimension: 94.0mm x 54.0mm x 20.0mm
    • HDMI Version: HDMI 2.0
    • Cable Length: 20 Meter
    • Material / Color: Alloy Housing / Black
    Payment & Security
    Payment methods
      FirstShop