FirstShop  |  SKU: SWD-10037-50-BK
Switched Urban Pro Series 50W Floodlight with Solar Panel and Remote SWD-10037-50-BK
    Description
    Feature
    • 440 Lumens
    Specifications
    • LED Type: SMD5050
    • Wattage: 50W
    • Voltage: 220-240V
    • Type: Solar Flood Light
    • Light Colour: Cool White
    • Brightness: 440lm
    • Lamp Viewing Angle: 90°
    • Ingress Protection: IP65
    • MONO Solar Panel: 5V, 10W All black solar panel
    • Battery type: LifePO4 3.2V / 5000mAh
    What’s in the Box
    • 50W Flood light with built in 5V, 6W All black solar panel
    • Remote
    • Instruction Manual
    Payment & Security
    Payment methods
      FirstShop