FirstShop  |  SKU: LS24AG320NAXXA
Samsung Odyssey G32A 24-inch 1920 x 1080p 16:9 165Hz 1ms VA LED Monitor LS24AG320NAXXA
    Description
    Samsung Odyssey G32A 24-inch 1920 x 1080p 16:9 165Hz 1ms VA LED Monitor
    Uninterrupted game flow, AMD FreeSync Premium
    Uninterrupted game flow
    See your game your way
    Ergonomic design
    See your game your way
    Take in the full view
    3-sided Borderless design
    Take in the full view
    Fresh eyes win more
    Eye Saver Mode & Flicker Free
    Fresh eyes win more
    Specifications:
    • Screen Size (Class): 24
    • Flat / Curved: Flat
    • Active Display Size (HxV): 525.89 mm x 295.81 mm
    • Aspect Ratio: 16:9
    • Panel Type: VA
    • Brightness (Typical): 250 cd/㎡
    • Brightness (Min): 200 cd/㎡
    • Contrast Ratio Static: 3,000:1 (Typ.)
    • Contrast Ratio (Dynamic): MEGA
    • Resolution: 1,920 x 1,080
    • Response Time: 1ms (MPRT)
    • Viewing Angle (Horizontal/Vertical): 178° (H) / 178° (V)
    • Colour Support: Max 16.7 M
    • Colour Gamut (NTSC 1976): 72%
    • Refresh Rate Max:  165 Hz
    • Eco Saving Plus: Yes
    • Eye Saver Mode: Yes
    • Flicker Free: Yes
    • Game Mode: Yes
    • Windows Certification: Windows 10
    • FreeSync: FreeSync Premium
    • Off Timer Plus: Yes
    • Black Equalizer: Yes
    • Refresh Rate Optimizor: Yes
    Interface
    • Wireless Display
    • DVI: No
    • Dual Link DVI: No
    • Display Port: 1 EA
    • Display Port Version: 1.2
    • Display Port Out: No
    • Display Port Out Version: No
    • Mini-Display Port: No
    • HDMI: 1 EA
    • HDMI Version: 1.4
    • Audio In: No
    • Headphone: Yes
    • USB Hub: No
    • USB Hub Version: No
    • USB-C: No
    • USB-C Charging Power: No
    Payment & Security
    Payment methods
      FirstShop
      R 3,19900
      • AMD FreeSync: Yes
      • Availability: Awaiting Stock
      • Brand: Samsung
      • Category: Gaming Monitors
      • Display brightness: Up to 299 cd/m²
      • Display resolution: 1920 x 1080 pixels
      • Display technology: LED
      • Height adjustment: Yes
      • NVIDIA G-SYNC: No
      • Native aspect ratio: 16:9
      • Panel type: VA
      • Pivot: Yes
      • Pixels: 1920 x 1080
      • Refresh rate: 141 Hz and above
      • Refresh: 165Hz
      • Resolution: Full HD
      • Screen shape: Flat
      • Screen size: 23 to 24 inch