FirstShop  |  SKU: 27B1U5601H/73
Philips 5000 Series 27-inch 2560 x 1440p QHD 16:9 75Hz 4ms IPS LCD Monitor 27B1U5601H/73
    Description
    Specifications
    Product: Philips 5000 series 27B1U5601H/73
    Diagonal size: 68.6 cm (27")
    Display resolution: Quad HD; 2560 x 1440 pixels ; 75Hz
    Display type: LED-backlit LCD monitor
    Display technology: LED backlight
    Panel Type: IPS
    Response time: 4 ms
    Native aspect ratio: 16:9
    Brightness: 250 cd/m²
    Contrast Ratio: 3000:1
    Viewing angle, horizontal: 178°
    Viewing angle, vertical: 178°
    Adaptive-Sync Technology: AMD FreeSync
    Display Position Adjustments: Height adjustment.
    VESA Mounting Interface: 100 x 100 mm
    Weight: 3.51 kg
    Payment & Security
    Payment methods
      FirstShop
      R 9,39900
      • AMD FreeSync: Yes
      • Availability: Awaiting Stock
      • Brand: Philips
      • Category: Monitors
      • Display brightness: Up to 299 cd/m²
      • Display resolution: 2560 x 1440 pixels
      • Display technology: LCD
      • Height adjustment: Yes
      • NVIDIA G-SYNC: No
      • Native aspect ratio: 16:9
      • Panel type: IPS
      • Pivot: Yes
      • Pixels: 2560 x 1440
      • Refresh rate: 61 to 99 Hz
      • Refresh: 75Hz
      • Resolution: Quad HD
      • Screen shape: Flat
      • Screen size: 25 to 27 inch