FirstShop  |  SKU: VS340-868M
Milesight VS340 Desk and Seat Occupancy Sensor VS340-868M
    Description
    Features
    • LoRaWAN Wireless Deployment
    • High Precision & Speed Dual-Technology
    • Up to 98% Ultra-High Accuracy
    • 100% Anonymous Detection
    • Ultra Low Latency Gains Quick Response
    • Adjustable PIR Angles for Flexible Performance
    • Tiny and Non-Invasive Design
    • Unique Milesight D2D Boost Communication
    • IP30
    • 1x 4000 mAh ER18505 Li-SOCL2 Battery
    Technical Specification
    Occupancy Detection
    Technology:
    PIR
    Recognition Rate: Up to 95%
    PIR Detection Area: 107 ° Horizontal, 107 ° Vertical
    PIR Detection Distance: Within 1m
    Wireless Transmission
    Protocol:
    LoRaWAN, Milesight D2D
    Frequency: CN470/IN865/EU868/RU864/US915/AU915/KR920/AS923-1&2&3&4
    Tx Power: 16 dBm (868 MHz)/20 dBm (915 MHz)/19 dBm (470 MHz)