FirstShop  |  SKU: SOL-I-CN-15L
Mecer 1.5kW Portable Lithium 26v 100Ah Pure Sine Wave Inverter with 840W MPPT SOL-I-CN-15L
    Description
    Features:
    • Pure sine wave output
    • 2000 cycles lifePO4 battery and has a 5 years service life
    • The mains input automatically turns on and activate the lifePO4 battery
    • The mains supply mode/energy-saving mode/battery mode can be set for flexible
    • Convenient and practical 5VDC-USB2.0 and 12VDC output port
    • MPPT Controller greatly improving the charging efficiency more than 20%
    • Overcharge protection and over discharge protection for a longer battery life
    • Safe and reliable with intelligent exhaust fan control
    Payment & Security
    Payment methods
      FirstShop