FirstShop  |  SKU: AKD4S16N3200
Arktek AKD4S16N3200 SO-DIMM Memory Module 16GB DDR4 3200MHz
R 2,39900 R 2,79900
    Description
    Features:
    • JEDEC Standard
    • DDR4 Speed Grade: 2400 Mbps
    • Unbuffered DIMM: 260-pin
    • 16 internal banks; 4 groups of 4 banks each
    • CAS latency: CL22
    • Bandwidth : 19200MB/s
    • Data bus inversion (DBI) for data bus
    • VDD voltage: 1.2V
    • VDDQ voltage: 1.2V
    • VPP voltage: 2.5V
    • Serial presence detected with EEPROM
    • RoHS Compliant
    Technical Specifications:
    CPU Support
    Chipset
    MICRON / HYNIX / SAMSUNG
    Memory Type
    DDR4
    Memory Format
    SO-DIMM
    Memory Size
    16GB
    SPD Voltage
    1.2V
    Speed Rating
    3200MHz
    UL Rating
    94V - 0
    Operating Temperature
    0℃ - +85℃
    Storage Temperature
    -55℃ - +100℃
    Payment & Security
    Payment methods
      FirstShop